Maarjamäe laadale ootame kõiki Maarjamäe elanikke, aga sooviks ka näha lähikondsete piirkondade nagu Kose, Mähe, Viimsi ja Lasnamäe inimesi, et ühendada ka lähemad naabrid meie kogukonnaga. Oodatud on kindlasti ka kaugemalt tulevad külalised, tegevust leidub kõigile.

Tulla võib niisama ringi vaatama või kui huvi siis ka kauplema, registreerida on võimalik siin. Üritus on mõeldud kõigile, kes soovivad veeta ühe toreda laupäeva Maarjamäel.

Sellel aastal, laupäeval 31. augustil toimub juba 9-s Maarjamäe laat koos traditsiooniliste tegevustega nagu autotõmbamine, Maarjamäe maitse valimine ja palju muud, kohal on ka erinevad kauplejad. Päeva viib läbi Raimo Aas, sellel aastal liitub temaga taas legendaarne Peeter Oja. Loomulikult ei puudu ka muusikaline etteaste Erich Kriegeri poolt. 2019. aasta Maarjamäe laada kohta saad lähemalt lugeda siit.

Ajalugu

Ühel päeval aastal 2010 istusid maha 4 Maarjamäe meest mõttega, et ammu pole midagi ümbruskonnas toimunud. Tekkis soov teha kogukonda ühendav üritus. Sellest hetkest sündiski idee hakata korraldama Maarjamäe laata.

Ühe algataja sõnul oli soov korralda üritus, mis ühendaks Maarjamäe vanemad ja uuemad elanikud, et naaber tunneks naabrit ja edendada omavahelist tutvumist, mis viiks edasi mõnusa omavahelise suhtluseni. Võib öelda, et see eesmärk on saavutatud, kui enne käidi tihti üksteisest mööda pilk maas, siis nüüd on jää murtud ja omavaheline tervitamine on pigem reegel kui erand.

Kindlasti võib lugeda Maarjamäe laadast tekkinud kogukonna tunde üheks positiivseks tulemiks Lillepis toimuvad talgud, et muuta see armastatud park kogu linnarahvale mõnusaks ajaveetmis kohaks.

Maarjamäe laat on toonud uut ja aktiivset initsiatiivi kohalikku kogukonda, tekkinud on ühine, positiivne energia, mis omakorda soodustab omavahelist suhtlust ja ümberkaudsete inimeste märkamist ning aitamist.

Vaata ka https://www.facebook.com/MaarjamaeLaat

Registreeri kauplejaks https://www.maarjamae.ee/maarjamae-laat/laadale-kauplejaks-registreerimine